• slovak
 • czech
 • flagswiss

Statistiky varují, že vysoký krevní tlak (hypertenze), má téměř 42 % Čechů!

Hypertenze nebolí!

Lidé se zvýšeným krevním tlakem se obvykle necítí být nemocní. Naopak, bývají to lidé velmi výkonní, a právě v tom je „záludnost“ hypertenze. Projeví se až při komplikacích. Proto by měl každý člověk, už od 30 let, poznat svůj krevní tlak a pravidelně si ho měřit – obzvláště, když je v rodině sklon k hypertenzi, cukrovce anebo kardiovaskulárnímu onemocnění.

Podle doporučení WHO, kardiovaskulárních společností a odborných lékařů, by si měli pacienti, obzvlášť v rizikových skupinách, měřit krevní tlak denně a s upřednostněním domácího měření v klidných podmínkách. Naměřené hodnoty zvýšeného a vysokého krevního tlaku je potřebné bez zbytečného prodlení konzultovat se svým lékařem!

Díky pravidelnému měření tlaku v domácím prostředí, může pacient lékaři poskytnout objektivní informaci o svém tlaku. V ambulanci je člověk většinou ve stresu a následkem toho je zvýšený krevní tlak (tzv. syndrom bílého pláště). Měření může být takto skreslené a lékař na jeho základě může předepsat vyšší dávku léků, i když to není potřebné. Proto je pro něho cennou informací, když mu pacient donese záznam s hodnotami měřenými týden až dva před kontrolním vyšetřením. Lékaři doporučují měřit si tlak digitálními tlakoměry. Stávají se samozřejmou součástí domácí lékárničky – jejich obsluha je velmi jednoduchá.

Jak si správně vybrat tlakoměr pro domácí měření tlaku?

 • Důležité je hodnocení nejméně třemi mezinárodními certifikáty kvality.
 • Poraďte se v lékárně anebo výdejně zdravotnických potřeb, kde vám tlakoměr nejen vyzkouší, ale také vás s ním naučí správně zacházet.
 • Informujte se na dostupný záruční a pozáruční servis.

Systematická kontrola tlaku krve v domácím prostředí digitálními tlakoměry umožňuje přesné a spolehlivé měření tlaku krve. Díky jedinečné novince švýcarské firmy microlife je možné včasně diagnostikovat další rizikový faktor – atriální fibrilaci. Při atriální fibrilaci dochází ke snížení průtoku krve v srdci a tehdy vzniká krevní sraženina. Ta může ovlivnit vznik mozkové příhody a srdečního infarktu.

Odhalí výskyt atriální fibrilace!

Atriální – předsíňovou fibrilaci v raném stádiu onemocnění, kdy pacient ještě nepociťuje žádné příznaky, dokáže odhalit unikátní novinka švýcarské firmy microlife – tlakoměr BP A150 AFIB! Tato světová novinka umožňuje screening a včasnou diagnostiku rizikových faktorů, které ovlivňují vznik mozkové příhody a infarktu myokardu. Přesně a spolehlivě měří tlak krve, pulzu a identifikuje výskyt atriální – předsíňové fibrilace srdce. Při jejím opakovaném výskytu upozorňuje na nevyhnutelnost navštívit ambulanci lékaře. Tlakoměr využívá nejmodernější technologii MAM – automatické 3krát opakované měření, které zodpovídá hodnotám ve stavu klidu. 

 

S varovným červeným displejem 

 

Pro méně technicky zdatné pacienty, kteří hledají tlakoměr s vysokou přesností a jednoduchou obsluhou, je určen plně automatický digitální tlakoměr II. generace microlife BP A100 plus s univerzální manžetou M/L na paži a s kompresorem. Na rizikové hodnoty krevního tlaku nás upozorní barevné podsvícení displeje. Pro okamžité vyšetření nás do lékařské ambulance posílá červená barva – poukazuje na vysoký krevní tlak, hypertenzi 1. až 3. stupně. Žlutá barva ukazuje na mírně zvýšený tlak, při kterém je už třeba zpozornět. Zelená barva displeje signalizuje optimální, resp. normální krevní tlak. Tlakoměr je vybaven pamětí, která uchovává 200 údajů, XL displejem a při měření využívá nejmodernější technologii MAM a funkci PAD, která identifikuje také případnou arytmii srdce.

 

Přístroje microlife jsou kvalitní, klinicky testovány a výrobce na ně poskytuje záruku 5 let. Kvůli jednoduché obsluze jsou určené pro nejširší veřejnost.

Zásady měření:

 • Důkladně si přečtěte návod.
 • Měření uskutečňujte vždy ve stejném čase, protože během dne tlak kolísá.
 • Hodinu před měřením nepijte kávu a nekuřte.
 • Pět až deset minut před měřením buďte v klidu.
 • Nehýbejte se a nemluvte.
 • Mezi dvěma měřeními vyčkejte pár sekund.
 • Naměřené hodnoty si zapište anebo uložte do paměti přístroje. Porovnávejte jen hodnoty tlaku naměřené v tom samém čase – rané s ranním a večerní s večerním.
 • Měření provádějte několikrát denně. Jednu hodnotu tlaku nikdy neberte jako směrodatnou, potřebujete soubor měření.

Aktuality

Ocenění za vysokou designovou kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenění Red Dot Award: Produktový Design 2018

S hrdostí Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenění Red Dot: Produktový design 2018

Číst dál...