• slovak
  • czech
  • flagswiss

Aby se dal odhadnout zdravotní stav jedince, je důležité určit poměrné zastoupení jednotlivých složek skladby jeho těla. Je důležité vzít do úvahy další faktory, jako tělesný tuk, voda, svaly, kostní hmota, BMI a BMR.

Microlife management hmotnosti vám umožní ohodnotit složení těla.

Tělesný tuk

Tělesný tuk je potřebný pro metabolizmus a určitá jeho rezerva, která je teoreticky přebytkem, je nutná pro ty, co jsou fyzicky aktivní. Proto normální procentuální podíl hmotnosti tuku v těle představuje asi 16 % z hmotnosti u mužů a 27 % u žen.

Voda v těle

Procentuální zastoupení vody v těle je důležitá součást celkového zdraví člověka, protože voda je nejdůležitější složka tělesné váhy a představuje více než polovinu celkové hmotnosti. Podíl 57 % vody v těle je optimální a variace 10 % vyšší anebo nižší je v normě.

Kostní hmota

Kostní hmota se rychle zvyšuje v dětství a dosahuje maximum mezi 30 a 40 lety života a potom mírně klesá s rostoucím věkem. Zdravá výživa, pravidelné cvičení včetně mírného budování svalstva může pomoci ke snížení kostní degenerace. Obsah kostní hmoty u mužů je 15 % a u žen 12 %.

Svalová hmota

Svalová hmota je důležitá pro určení zdravé tělesné kompozice. Osoby s vyšším podílem svalové hmoty se dokáží lépe hýbat ale potřebují k tomu více energie.

Index tělesné hmotnosti

Index tělesné hmotnosti (BMI) je jednoduchý index poměru hmotnost (v kg)/ [výška (v m)]2, který se běžně používá pro klasifikaci podváhy, nadváhy a obezity u dospělých. Avšak, obezita je nadhodnocená u lidí, kteří mají svalnatější anebo sportovnější postavu.

Aktuality

Ocenění za vysokou designovou kvalitu: Microlife NC 200 obdrží ocenění Red Dot Award: Produktový Design 2018

S hrdostí Vám oznamujeme, že MICROLIFE získal ocenění Red Dot: Produktový design 2018

Číst dál...